Bize Ulaşın
Bize Yazın

KURUMSAL

İtu Tohumculuk 2013 yılında faaliyete başlamış bir "Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşudur. Bitki ıslahı; hibrit sebze çeşitlerinin araştırılması, tohum üretimi ve işlenmesi, satışı ve pazarlanması konularında faaliyet gösteren yenilikçi bir tohum şirketidir.

Temelde klasik ıslah yöntemleri kullanılarak yurtiçi ve yurtdışındaki profesyonel üreticiler için üstün nitelikte çeşitler geliştirilmektedir. Genetiği değiştirilmiş organizmalarla ilgili bir faaliyeti bulunmayan şirketimizde, çalışmalarımızın tamamı doğal ortamlarda olup, uzman ekiplerimiz tarafından insan, çevre ve hayvan sağlığı bakımından son derece duyarlı bir şekilde programlanmakta ve uygulanmaktadır.

Konuları profesyonel yaklaşımlarla ele alan şirketimizin ıslah programında daha çok Cucurbitaceae ve Solanaceae familyalarına ait türler yer almaktadır. Bunlar çoğunlukla; kabak, karpuz, kavun, domates ve biber ürünleridir. Bunların yanı sıra marulda da ıslah programımız bulunmaktadır. Ayrıca marul tohumlarında yeknesak çimlenmeyi elde edebilmek için priming uygulamaları ile tohum ekimi esnasında büyük kolaylık sağlayan tohum kaplama teknolojileri uygulanmaktadır.

Şirketimiz, tüm bu sebze türleri ile çalışmaların yanı sıra çekirdeksiz karpuz, özel tat ve aromaya sahip mini kavun gibi farklı talepleri karşılayacak yenilikçi çeşitlerde sunmakta ve bu çeşitlerin üretim aşamasından hasada kadarki tüm aşamalarında uzman ekibiyle teknik destek vermektedir.